Jak napisać profesjonalne CV - szkolenie online
Akademia Rekrutacji - Zdobądź nową pracę w 3 tygodnie

Jak napisać CV, które działa na obecnym rynku

Poznaj 4 ZASADY Tworzenia SKUTECZNEGO CV i zdobądź nową pracę w 3 tygodnie


Uzyskaj dostęp do 4 gratisowych lekcji video podając poniżej Twojego maila oraz imię.

Twoje dane są u nas bezpieczne, służą tylko do komunikacji z Tobą. Przesyłając formularz zgadzasz się na przetwarzanie danych przez Akademię Rekrutacji

Opinie i sukcesy

Wysłałem zaledwie dwie wiadomości z CV, w obu przypadkach już następnego dnia kontaktowano się ze mną w sprawie spotkania.

Jedenaście dni od złożenia aplikacji dzięki Pana pomocy dostałem pracę o szczebel wyżej niż w poprzedniej firmie, wysyłając tylko 4 CV

Twoje porady sprawiają, że skuteczność odzewu do wysłanych dokumentów (zaproszenia na rozmowy), jest na poziomie 60-80%

Otrzymałem wymarzoną pracę w Warszawie. Rekruter zadzwonił do mnie już w momencie przeglądania mojego CV. Wszystkim dookoła doradzam Pana szkolenia i filmy

Kupiłam Twoje szkolenie, obejrzałam i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej :/ Po trzech miesiącach poszukiwania pracy, wyszło na to, że moje poprzednie CV nie było jednak "ok".

Właśnie dostałam pracę ratującą mi sytuację w tym mieszkanie z kredytem. Dziękuje za pomocne rady - zastosowałam je w CV i na rozmowie kwalifikacyjnej.

Co zawierają gratisowe lekcje online?

Więcej rozmów kwalifikacyjnych

Lekcja #1

Rynek pracy się zmienił, kryteria skuteczności CV również. Co sprawi że Twoje CV przejdzie wstępną selekcję?

Błędy które rujnują karierę

Lekcja #2

Aż 85% CV odpada z procesu rekrutacji przez błędy. Najwięcej błędów kandydaci popełniają, powtarzając stare stereotypy.

Zobacz jakie sukcesy mieli inni kandydaci z nową i profesjonalną wersją CV

Lekcja #3

Skuteczność wzrasta, gdy masz okazję poznać historie sukcesów Twoich poprzedników, którzy zdobyli pracę relatywnie szybko.

Co zawiera skuteczne CV?

Lekcja #4

Rekruterzy i headhunterzy potrzebują określonych informacji, aby zaprosić Ciebie na rozmowę. Jak opisać te informacje w CV?

Jak napisać CV profesjonalnie? - Instrukcje

Z gratisowej Lekcji #4 dowiesz się co zawiera pełna wersja szkolenia "Odpicuj Mi CV"

W szkoleniu znajdziesz między innymi odpowiedzi na pytania:

 • Na czym najbardziej zależy Pracodawcom?
 • Co cechuje najskuteczniejszych Kandydatów?
 • Profesjonalne CV vs. nieskuteczne CV – jak wygląda porównanie?
 • Jaki optyczny układ CV najbardziej przykuwa uwagę?
 • Czy profesjonalne CV jako dobrym narzędziem do negocjacji wynagrodzenia?
 • Jak napisać CV profesjonalnie w minimum niezbędnego czasu?

Obejrzyj 4 gratisowe lekcje video, przyspiesz zdobywanie pracy z nowym CV

Co wpływa na skuteczność CV na obecnym rynku

Jak napisać CV, które pokazuje że będzie się opłacało Ciebie zatrudnić

Czy będzie się opłacało Ciebie zatrudnić?

Jeżeli w CV pokażesz pracodawcom że poprzednim firmom opłaciło się zatrudnienie Ciebie, od razu skupisz ich uwagę.
Opracowanie tej argumentacji nie jest trudne, wymaga tylko „przetłumaczenia” Twoich kompetencji na język pieniądza. Potencjalni szefowie ten język zrozumieją najszybciej. Warto więc aby zobaczyli taką argumentację w Twoim CV.

Najwięcej stanowisk jest na ukrytym rynku pracy

Coraz mniej intratnych stanowisk można znaleźć w ogłoszeniach o pracę. Trzykrotnie zwiększysz Twoje szanse, jeżeli poza aplikowaniem na ogłoszenia zaczniesz używać CV jako narzędzia na „ukrytym rynku pracy” – do zdobywania rekomendacji do stanowisk i osób decyzyjnych.
Jak napisać CV, które pomoże Ci w działaniach na ukrytym rynku pracy
Zapomnij o wzorach i szablonach - jeżeli chcesz mieć profesjonalne CV

Jak napisać CV skutecznie? Zapomnij o szablonach i wzorach

CV napisane osobiście od A do Z, oraz „profilowane” pod każde stanowisko z osobna daje więcej zaproszeń na rozmowy.
Wzory i szablony CV i LM wymuszają wpisanie zbyt ogólnych lub zbyt skróconych informacji i o wiele częściej lądują w koszu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Przekonanie że „CV musi zawierać się na 1, maksymalnie 2 stronach A4, bo inaczej nikt tego nie przeczyta” to jeden z największych błędów, mitów które rujnują kandydatom kariery.

Rekruterom nie płacą za „ilość przejrzanych CV na godzinę”, tylko za znalezienie kandydata, o którym będzie wiadomo, że wypełni powierzone mu obowiązki i odpowiedzialności. 
Ze skróconych, ściśniętych, niepełnych opisów – nie będzie w stanie tego wydedukować.

Jeżeli rekruter/headhunter odrzuciłby CV kandydata zawierające pełne informacje o przydatności kandydata na stanowisko tylko dlatego że „jest za długie” – działałby w ten sposób na szkodę firmy. Firma poniesie przez to straty finansowe.

Okrojone CV, to okrojony kandydat. Im mniej informacji w dokumencie, tym mniej zaproszeń na rozmowy.

Więcej na ten temat jest w gratisowych lekcjach z projektu.

CV jest dobre wtedy, gdy przynosi oczekiwaną skuteczność – zwiększa ilość zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.
Obserwacje skuteczności kandydatów pokazują dobitnie, że gdy posługiwali się CV stworzonym na zlecenie (przez osoby trzecie) lub w oparciu o wzory/szablony – ich statystyki zaproszeń były podobne do tych wcześniej, czyli zapłacili za coś, co już mieli. 

W takim razie – jak zmierzyć skuteczność?
Jeżeli Twoje CV daje Ci przynajmniej 1 zaproszenie na 3 aplikacje – jest ok.
Ale jeżeli zdarza się to rzadziej, np. w 1 przypadku na 10 aplikacji lub jeszcze rzadziej – to oznacza, że „kuleje” albo sam dokument, albo Twoje metody posługiwania się nim.
Będziesz potrzebować wiedzy jak napisać CV profesjonalnie oraz jak korzystać z niego jak z narzędzia – do docierania do ofert pracy, do zdobywania rekomendacji oraz do negocjowania wynagrodzenia na rozmowach.

Dokument robiony na zlecenie potrafi być ładny, robić wrażenie. Ale jeżeli nie zawiera argumentacji będącej odpowiedzią na dokładnie to czego pracodawcy potrzebują – nie zwiększy się Twoja skuteczność.

Więcej na ten temat jest w gratisowych lekcjach z projektu.

Niska ilość zaproszeń jest wynikiem kilku niezależnie funkcjonujących elementów:

 • Twoje CV nie zawiera argumentacji mówiącej firmom, że opłaci im się zatrudnienie Ciebie (czyli zrobiłeś/aś CV w oparciu o stare metody i próbujesz z nich korzystać na nowym rynku pracy).
 • Wysyłasz CV na ogłoszenia „fałszywe”, które służą tylko do zbierania CV kandydatów aktywnych na rynku, a nie stoją za nimi realne oferty pracy. Potrzebujesz nauczyć się jak rozpoznawać takie ogłoszenia.
 • Chcesz się przekwalifikować lub zmienić branżę i wysyłasz CV na ogłoszenia.
  W tym scenariuszu Twoje CV będzie odrzucane z automatu, gdyż osoby robiące wstępną selekcję CV mają za zadanie wyłonić kandydatów najbardziej pasujących do profilu rekrutowanego pracownika. Nie mają albo czasu, albo chęci na dywagacje pt. „Czy kandydat spoza branży/specjalizacji będzie dobrym nabytkiem dla firmy?”
  Na tym tle praktycznie wszyscy kandydaci o odległym profilu są odrzucani.

Więcej na ten temat jest w gratisowych lekcjach z projektu.

Decyzje o zapraszaniu kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne podejmowane są w oparciu o treść i argumenty, a nie wygląd dokumentu.

Żadna ilość ozdobników nie przekona pracodawców lepiej niż argumentacja, że jesteś kandydatem, z którym warto porozmawiać o współpracy.

Szablony i wzory CV bardzo często wymuszają skrócenie, ściśnięcie treści, aby tylko zmieścić się w formatce. Rekruterzy nie są jasnowidzami, nie domyślą się niczego, co nie jest napisane wprost. 

Mówiąc wprost – jeżeli ów szablon/wzór CV nie sprawia, że otrzymujesz więcej zaproszeń – musisz coś poprawić. Albo sam dokument, albo Twoje metody posługiwania się nim jak narzędziem.

Więcej na ten temat jest w gratisowych lekcjach z projektu.

Plan zmiany branży lub przekwalifikowania się będzie sukcesem, gdy równolegle rozegrasz dobrze 2 operacje:

 1. Stworzenie CV, które będzie pokazywało Twoją skuteczność w dotychczasowych firmach, oraz podkreślało tę część kompetencji, którą będzie można wykorzystać w docelowej branży/specjalizacji
 2. Działania na ukrytym rynku pracy – czyli docieranie bezpośrednio do osób decyzyjnych (potencjalnych szefów,  nie do HRów) w wybranych firmach.

Jeżeli Twoje CV byłoby zrobione wg. starych metod, lub zaniedbał(a)byś działania na ukrytym rynku – projekt zmiany się nie powiedzie.

Możesz też darować sobie odpowiadanie tylko na ogłoszenia w takiej sytuacji, gdyż osoby robiące wstępną selekcję CV z automatu odrzucać będą profile kandydatów odległe od tego jaki został zlecony HRom.

Więcej na ten temat znajdziesz w gratisowych lekcjach z projektu.

Jeżeli dotychczas Twoje CV nie przynosiło wielu zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne (tzn. przynajmniej 1 zaproszenie na 3 wysłane CV), to oznacza że wymaga ono poprawy, gdyż w dotychczasowej wersji CV pracodawcy nie widzieli argumentacji koniecznej do podjęcia decyzji o zaproszeniu kandydata na rozmowę.

Więc nawet gdybyś przesłał(a) obecną wersję CV, to potrzebował(a)byś odpowiedzi z sugestiami korekt, które są już ujęte w projektach szkoleniowych Akademii Rekrutacji.

O wiele sprawniej proces przebiega, jeżeli samodzielnie zweryfikujesz treść Twojego CV z materiałami z projektu Odpicuj Mi CV – najpierw z treścią z gratisowych video, a potem wdrożysz korekty w oparciu o wiedzę z pełnej wersji szkolenia.

Bardzo chętnie sprawdzam już zaktualizowane wersje CV kandydatów, wyposażone w dobrze opracowane osiągnięcia oraz pełną argumentację „sprzedającą” kandydatów nowym pracodawcom.

Więcej na ten temat jest w gratisowych video z projektu.

Szkolenia Akademii Rekrutacji powstały na bazie wiedzy headhunterskiej i doświadczenia korporacyjnego – z firm w Polsce, USA i Emiratów Arabskich

Po długiej serii konsultacji indywidualnych z kandydatami, udało się wyodrębnić tzw. „wiedzę powtarzalną” – metodykę działań, która ma przekrojowe zastosowanie w szeregu branż i stanowisk.

Ta metodyka została zawarta w szkoleniach, szkolenia zostały przetestowane na kolejnych przypadkach kandydatów szukających pracy. Dopiero po potwierdzeniu skuteczności – szkolenia zostały udostępnione publicznie.

Podsumowując – szkolenia Akademii Rekrutacji w wersji video mają cały czas wysoką skuteczność (potwierdzoną raportami kandydatów, przysyłanymi na bieżąco).

Jeden krok dzieli Ciebie od profesjonalnej wersji Twojego CV

Tomasz Rudnik

Tomasz Rudnik, autor kursu Odpicuj Mi CV - jak napisać CV do pracy, które jest skuteczne na obecnym rynku

Lat 44. Trener z doświadczeniem headhunterskim i korporacyjnym.  Autor szkoleń pomagających kandydatom w zdobyciu nowej pracy.
Doświadczenie korporacyjne zdobywał w Polsce i USA, m.in. w TVN, Idea Centertel (obecnie Orange), Newell Rubbermaid, Citi Handlowy, Pramerica Financial, a doświadczenie headhunterskie w Polsce i w Emiratach Arabskich: w Antal International, Darwin Rhodes oraz KPMG Executive Search & selection.

W 2012 roku założył Akademię Rekrutacji – projekt uczący kandydatów skuteczności na rynku pracy
„Game changerem” który daje kandydatom wysoką skuteczność jest oparcie wiedzy szkoleniowej o ekonomię rynku pracy, nauczenie kandydatów jak rozmawiać z pracodawcami językiem finansów.3